Sprzęt

Do uprawiania marszów Nordic Walking należy używać sprzętu specjalnie do tego przeznaczonego. Oczywiście można chodzić z kijkami "a'la nordic walking" ale to nie to samo. Jak to mówią w pewnej reklamie "Prawie, to duża różnica".

Nie znaczy to, że wymagamy aby każdy od razu biegł do sklepu po własne kijki. Jesteśmy raczej zdania, że należy sobie najpierw wyrobić własną opinię o kijkach, popróbować samemu różnych rozwiązań, odpowiedzieć sobie na pytanie "Czy będę tym na prawdę zainteresowany/ zainteresowana", a dopiero potem, z pełną świadomością istnienia różnych rozwiązań (np. rodzaje wiązń czy zastosowane materiały), kupić sobie własne kijki.

Wypożyczenie kijków

Dla osób nieposiadajacych własnych kijków zapewniamy możliwość ich wypożyczenia. Doradzamy również w doborze odpowiedniego sprzętu (buty, odzież, akcesoria czyli nie tylko kijki), a jeśli sami nie jesteśmy w stanie pomóc wówczas kierujemy do osób które są specjalistami w danych dziedzinach.

Oprócz kijków, do uprawiania Nordic Walking ważny jest dobór odpowiedniego obuwia i ubrania. Zacznijmy od obuwia. Buty powinny być dostosowane do pory roku i warunków atmosferycznych. Oczywiście powinny to być buty na płaskiej podeszwie (obuwie sportowe). Dobrze aby były powyżej kostki, tak by ją zabezpieczały i wzmacniały. W sklepach jest bardzo szeroka gama obuwia od bardzo specjalistycznych, do zwykłych nadających się do codziennego marszu. Najważniejsze jest by były one po prostu wygodne.

Kolejnym ważnym czynnikiem jest dobór odpowiedniego ubrania. Ubranie sportowe, oddychające z pewnością uprzyjemni taki marsz. Marsz jest dość intensywny tak, więc dobrze jest ubrać się nie za grubo by się za bardzo nie spocić i by była możliwość swobodnego marszu. Z praktyki możemy podpowiedzieć, że bardzo dobrze sprawdzają się "polary". W dni, kiedy jest chłodniej polecamy dodatkowo nałożenie kamizelki, która nie krępowałaby ruchów, a jednocześnie zabezpieczała przed nadmiernym wychłodzeniem. Dodatkowo w dni chłodne i zimowe przypominamy o rękawiczkach i czapce. Wśród innych "drobiazgów" warto wymienić choćby torbę biodrową czy bidon na wodę.